OBILJEŽEN SVJETSKI DAN VODA U NAŠOJ ŠKOLI

Danas je u našoj školi ekološka sekcija pod rukovodstvom nastavnice Alme Delić obilježila 22. Mart svjetski dan voda.Učenici i nastavnici su pripremili zanimljive teme i referate o značaju vode na planeti zemlji , kao i ovažnosti uštede vode i čuvanju životne sredine.U proteklom periodu uspostavili smo saradnju sa kompanijom „OAZA“ koja proizvodi mineralnu vodu, te su određenu količinu vode dostavili kakao bi se ista podjelila učenicima u školi ,a članovi ekološke sekcije su ukazali na značaj vode u svijetu , kao i na važnost kupovine domaće vode .Voda OAZA je nagrađivana zlatnim medaljama na svjetskom sajmu voda u Berkeley Springsu, SAD nekoliko godina za redom. Koristi se u Bijeloj kući SAD, a omiljeno je piće bivšeg predsjednika SAD-a Bila Klintona.Ovo je samo jedna od aktivnosti koju ekološka sekcija naše škole provodi u toku godine kako bi se ekološka svijest učenika podigla na što veći nivo.Nadamo se da će naši učenici prepoznati važnost očuvanaj životne sredine, kao i značaj kupovine domaće zdrave vode jer naše vode su “VODE IZ SRCA BOSNE”
Ovim putem se zahvaljujemo kompaniji OAZA na ukazanoj podršci